Izolacja i ocieplanie kurnika, chlewni, obór

W obiektach specjalnego przeznaczenia takich jak kurniki, chlewnie czy obory ważne jest użycie odpowiednich surowców, które zapewnią  właściwą izolację oraz będą funkcjonalne. Przy izolacji kurników i chlewni wykorzystujemy piankę PUR o strukturze zamkniętej (powyżej 95 % porów zamkniętych), która stanowi jednocześnie termo i hydroizolację w jednym produkcie.  Jej współczynnik przewodzenia ciepła to jedynie 0,022 [W/mK], jest więc prawie dwukrotnie mniejszy niż w przypadku dotychczas używanych materiałów izolacyjnych.

Pianka zamknięto-komórkowa mieści się w klasie palności E – samo gasnąca. Aplikuje się ją bezpośrednio na daną powierzchnię (beton, styropian, drewno, płyty różnego rodzaju), charakteryzuje się znakomitą przyczepnością. Wypełnia wszelkie luki i dziury, a dzięki początkowo płynnej fazie dopasowuje się do każdego kształtu podłoża.

Tak wykonana izolacja jest odporna na działanie większości kwasów i zasad oraz jest odporna na grzyby i pleśnie, a jej twardą powierzchnię można bez wahania myć myjką pod wysokim ciśnieniem z użyciem detergentów, co pozwala zniwelować rozwój groźnych dla chowu bakterii. Pianka PUR zamknięto-komórkowa posiada także atest higieniczny PZH, a po aplikacji jest obojętna fizjologicznie i nie stwarza zagrożenia dla chowu.

Cechy te są niezwykle ważne przy hodowli czy chowu nawet delikatnych i wymagających gatunków zwierząt. Krótki czas prac pozwala wykonać  izolację między rzutami, co przynosi wymierne korzyści. Dodatkowo wykorzystanie pianki PUR pozwala na zabezpieczenie dachu przed korodowaniem, a także sprawia, że czyszczenie kurnika jest dużo prostsze.

graco
ultrapur
polchem
syntesia
Zapraszamy do kontaktu
Partnerzy
Zaplecze Farmera maszyn rolniczych z Wyszkowa
Malarnia proszkowa Cynklak z Wyszkowa
NOI - Nowoczesne Obiekty Inwentarskie

Kasjo - PUR | Ocieplanie i izolacje pianką poliuretanową

KASJO – PUR
mgr inż. Katarzyna Rednowska

Tel: 506 231 071
Tel: 515 276 777
Tel: 12 283 86 92

E-mail: biuro@kasjo-pur.pl

 

32-064 Rudawa
ul. Stanisława Polaczka 70

NIP: 513-010-35-11
REGON: 123024844

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 dla KASJO - PUR