Pianka poliuretanowa (PUR)

Ocieplanie pianką poliuretanową gwarantują wysoką trwałość, oszczędność czasu i energii oraz pełne bezpieczeństwo. Izolacje pianką PUR można stosować w domach, mieszkaniach i przemyśle – również spożywczym.

Właściwości pianki poliuretanowej

Poliuretany są obecne w naszym życiu na każdym kroku. Wykorzystuje się je w niezliczonych dziedzinach, m.in. w przemyśle obuwniczym i tekstylnym, w przemyśle meblarskim (materace, gąbki tapicerskie, poduszki), w przemyśle samochodowym (gąbki tapicerskie, sztywne pianki do amortyzatorów i zderzaków), a także do rzeczy codziennego użytku tj. gąbki do kąpieli czy kity uszczelniające. Jednak każda pianka posiada odmienne właściwości odpowiednie do danego zadania.

Właściwości pianki pur

Dlaczego warto zainwestować w ocieplanie pianką PUR

Stosowana do natryskowej izolacji pianka poliuretanowa PUR jest dwuskładnikowym komponentem złożonym ze składnika A, który zawiera m.in. katalizator, alkohole wyższego rzędu, środek powierzchniowo czynny, gaz odpowiedzialny za spienianie i zamykanie porów, oraz ze składnika B będącego mieszaniną izocyjanianów. Pod wpływem ciśnienia wytworzonego przez reaktor natryskowy komponenty łączą się w głowicy wysokociśnieniowej pistoletu tworząc pianę poliuretanową. Następuje silna reakcja, zarówno chemiczna jak i fizyczna, podczas której wytwarzana jest znaczna ilość ciepła oraz zauważalny jest wzrost pianki PUR. Końcowy etap stanowi sieciowanie, dzięki któremu piana jest tak wytrzymała. Podczas jednaj aplikacji otrzymujemy znakomitą termo i hydroizolację. Oszczędzasz czas i pieniądze!

ocieplanie pianką poliuretanową

Izolacja pianką poliuretanową na tle konkurencji

Obecnie hydro i termoizolacja wykonana metodą natrysku pianki poliuretanowej wypiera dotychczasowe sposoby ociepleń opartych na wełnie mineralnej i styropianie. Metoda ta jest znaczenie szybsza w realizacji i nie wymaga montażu dodatkowych elementów. Zapewnia pasywność cieplną budynków, szczelność powietrzną oraz redukcję mostków cieplnych, czego nie może zapewnić nawet najlepiej wykonane solidne otynkowanie obudowy. Pianka PUR dostosowuje się do każdej powierzchni, wypełnia każdą zbędną lukę, przerwę. Posiada właściwości wzmacniające konstrukcję, co oznacza, że nawet nieszczelny i sfatygowany obiekt można przerobić na pełnowartościowe pomieszczenie przeznaczone na chłodnie, przechowalnię czy pomieszczenie mieszkalne.

Zalety ocieplania pianką poliuretanową

logo graco
Logo Polychem Systems
Logo Synthesia Internacional
Ultra pur
logotyp

KASJO-PUR
mgr inż. Katarzyna Rednowska

Tel: 506 231 071
Tel: 515 276 777
Tel: 12 283 86 92
Mail: biuro@kasjo-pur.pl

32-064 Rudawa
Ul. Stanisława Polaczka 70
NIP: 513-010-35-11
REGON: 123024844